6 השלבים ההכרחיים בבנייה של אסטרטגיית מסחר אוטומטית

אסטרטגיה למסחר לא נולדת מתוך מחקר טכני של גרפים בלבד. רוב הסוחרים שניסו ליצור אסטרטגיות אוטומטיות המבוססות רק על קריאת גרף המחירים על סמך "מה שהיה הוא שיהיה" חווים בסופו של דבר כישלון ואכזבה. מדוע זה קורה?

שוק ההון הוא שוק כאוטי ונוטה להשתנות חדשות לבקרים. מי שחושב שהוא יכול לקחת נתונים היסטוריים של גרפים ולחזות על פיהם את העתיד טועה בגדול. ההיסטוריה לא נוטה לחזור על עצמה כשמדובר בהתנהגות של מניות ומכשירים פיננסיים. כול דקה של מסחר היא ייחודית ולא תחזור על עצמה מסיבה מאוד פשוטה- כדי לשחזר היסטוריה של תנועה צריך להביא את אותם משקיעים עם אותן כוונות לאותו טווח השקעה ובאותם סכומי כסף וזה בלתי אפשרי.

המשקיעים כול הזמן מחליפים ידיים מגיעים והולכים כמו בתחנת רכבת ולכן לא ניתן לצפות שמניות יחזרו בעתיד ובהווה על אותה התנהגות כמו בעבר.

אסטרטגיה רווחית נוצרת מתוך ניסיון רב שנים של סוחר שיודע מהם הפרמטרים המדויקים שצריך למדוד אותם בשוק שהשילוב ביניהם מייצר עבורו יתרון סטטיסטי. הפרמטרים האלה יכולים להיות טכניים או פונדמנטליים והשילוב ביניהם הוא זה שנותן את התוצאות הטובות ביותר
במסחר.

ששת השלבים:

1. הכרת אסטרטגיה ידנית שמייצרת עבורנו רווחיות קבועה ויציבה.

2. בניית / השכרת רובוט למסחר שיבצע עבורנו את האסטרטגיה. הכנסת פילטרים לרובוט שיידעו לסנן עבורנו את המניות הנכונות וייסחר בהם עבורנו בצורה אוטומטית ללא רגש וללא שיקול דעת אנושי.

3. בניית הפרמטרים לניהול סיכונים סטופ לוס, טייק פרופיט, טריילינג סטופ.

4. התאמת האסטרטגיה לתיק ע"פ הצרכים האישיים של הסוחר.

5. שימוש בכלים סטטיסטיים שיפקחו על האסטרטגיה כדי לוודא שהיא שומרת על איכות סבירה בכול נקודת זמן.

6. הכנת תכנית מגירה להחלפת האסטרטגיה במידה והשוק משתנה.

בסדנה שלי אני עובר באופן אישי עם כל סוחר את כול 6 השלבים הנחוצים על מנת להיות סוחר אלגו רווחי, בנוסף אני נותן את כול הכלים הן המנטליים והן הטכניים על מנת להפוך את הסוחר לעצמאי ובלתי תלוי שיודע לתחזק את האסטרטגיה שלו שתהיה מוכנה לכל מצב שוק.

אהבתם את הטיפים?

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של סוחרי הקומנדו לקבלת טיפים ישירות לנייד

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

לפרטים נוספים או הרשמה לסדנה אני פה בשבילך!​

מלא את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

WhatsApp דברו איתי