ניתוח טכני – האם השיטה פשטה את הרגל?

כמעט מידי יום יוצא לי לשוחח עם סוחרים בשוק האמריקאי על נושאים של ניתוח טכני, הצלחות ובעיקר כישלונות ותסכול מכך שלא משנה כמה זמן אותם סוחרים הקדישו ללימוד הם עדיין מדשדשים, מרוויחים בכפיות ומפסידים בדליים.

כמות הסוחרים הנכשלים כה גבוהה עד שזה גורם לי לתהות מה גורם לבעיה ואיך ניתן לפתור אותה? 
האם חוסר ההצלחה נובע מבעיות מנטליות של כולנו כבני אדם רגשיים מול השוק שפועל בצורה סטטיסטית? או אולי הבעיה נעוצה דווקא במערכת הלימוד המכשירה אותנו כסוחרים להשתמש באסטרטגיות מסחר שכבר לא עובדות?

כשניסיתי להתעמק בשיחות הרבות שניהלתי לאחרונה הבנתי כי הבעיה הנפוצה של תלמידים היא שהכלים שהם מקבלים במהלך הלימוד מיושנים ולא מעודכנים לימינו ובנוסף אין שום דגש על הנושא המנטלי שהוא האויב הגדול של הסוחר האנושי.

רוב הכלים שנתקלתי בהם אותם קיבלו התלמידים באים מעולם הניתוח הטכני: מתנדים, תבניות טכניות, ממוצעים ועוד. חסידי השיטה טוענים, כי על סמך בחינת ההתנהגות ההיסטורית של המחירים ומחזורי המסחר בנכס הפיננסי ניתן להעריך מגמות עתידיות של הנכס הפיננסי בעתיד לטווחי זמן שונים.


הבעיה בניתוח הטכני היא לא בשיטה עצמה אותה רבים כבר הוכיחו כשיטה יעילה. 
הבעיה היא עמוקה יותר ונובעת מעצם העובדה שהניתוח הטכני מתייחס לתבניות פסיכולוגיות שנוצרות ע"י בני אדם החוזרות ונשנות.


כדי להבין איפה בדיוק הבעיה צריך לדעת כי לפי מחקרים שנעשו 80% מהמחזור בבורסה האמריקאית נכון להיום מתבצע ע"י אלגוריתמים. בני האדם נדחקו לפינה ע"י רובוטים משוכללים שהקשר בינם לבין פסיכולוגיה הוא כמו המרחק בין מזרח למערב.

כשהפסיכולוגיה כבר לא שולטת בבורסת וול סטריט אז האפקטיביות של הניתוח הטכני הולכת ויורדת ולא אגזים אם אומר שבמהלך השנים הבאות יהיה בלתי אפשרי להשיג תוחלת חיובית המבוססת על ניתוח טכני בלבד.


האלגוריתמים מונעים מנוסחאות מתמטיות שיודעות לחשב ולנצל יתרון סטטיסטי בתנועות של נכסים פיננסיים כדי לגרוף רווחים מאותם סוחרים אנושיים ומאלגוריתמים אחרים. 


אפשר להבחין בשינוי הזה שהלך והתגבר ב-10 השנים האחרונות ומשנה לשנה הופך ליותר משמעותי. 
תחשבו כמה פעמים קניתם מניה ושמתם סטופ לוס, המניה ירדה הסטופ נתפס לכם וכשהייתם בחוץ עם הפסד המשיכה המניה לטוס מעלה כשאתם נשארים עם חור בכיס ותחושת חוסר אונים.


כמה פעמים מניה פרצה התנגדות חשובה וחזרה מטה כשהיא גורמת לכם להפסדים?
זו בדיוק פעולת האלגוריתמים, הם יודעים איפה הסוחרים שמים את הסטופ לוס שלהם ויודעים לקחת מכם את הכסף. כשזה קורה פעם אחת זה מקרי אבל כשזה חוזר על עצמו יותר מדי פעמים צריך להבין שיש פה יד מכוונת.


הדוגמה הזו היא אחת אחת מני רבות שמתארת את הבעיה של סוחרים רבים בוגרי קורסים ומכללות שמבססים את היתרון הסטטיסטי שלהם על ניתוח טכני בלבד. במגרש הזה אין לנו סיכוי לנצח!

אז מה הפתרון?


" If you can't beat them- Join them! "

הדרך להרוויח היום הוא לפתח אסטרטגיה בעלת תוחלת סטטיסטית ולהכות בהם!
אסטרטגיות מנצחות בשוק האמריקאי הן כאלה שיש להם יתרון סטטיסטי והן מוציאות אותו לפועל כמה שיותר פעמים בעזרת תוכנה למסחר, בדיוק כמו שהקזינו עושה.
צורת המסחר הזאת מייתרת לנו כבני אדם את הצו

רך לחשוב באופן פרטני, הרי בכול מקרה הסיכוי להרוויח בטרייד בודד בתוך סדרה סטטיסטית הוא 50/50 בדיוק כמו הטלת מטבע, אז מה הטעם להפעיל את הרגש?

בסדנה שלי אני מלמד את אותו יתרון סטטיסטי על פני סוחרים ורובוטים אחרים ואיך ניתן להוציא אותו לפועל בעזרת תוכנה אוטומטית למסחר, זה לא דורש מהסוחר שום ידע מוקדם על השוק, להפך עודף ידע יוצר קורלציה הפוכה להצלחה בשוק ההון.

אהבתם את הטיפים?

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של סוחרי הקומנדו לקבלת טיפים ישירות לנייד

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

לפרטים נוספים או הרשמה לסדנה אני פה בשבילך!​

מלא את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

WhatsApp דברו איתי