מדוע אסטרטגיות המסחר של קומנדו וול סטריט מוגבלות למספר מצומצם של סוחרים?

בחודש אוגוסט 2019 הודעתי לכולם שאני סוגר את אסטרטגיות ה-Mid Long / Short  לתלמידים חדשים.

לאחר שנה אינטנסיבית בה מעל 200 סוחרים הצטרפו ללימודי הסדנה החלטתי שזהו, אם אמשיך לקבל עוד ועוד תלמידים היתרון הסטטיסטי שלנו יעמוד בסכנה. 

אסטרטגיות המסחר אותן אני מלמד מבוססות על מומנטום מתפרץ שנוצר בעת פרסום הדוח הכספיים של החברות בוול סטריט.

כדי לתפוס את אותו המומנטום יש לרובוט חלון זמן מצומצם ביותר של דקות בודדות ולפעמים שניות בהן השוק מאפשר כניסה למניה.

למה הכוונה?

השוק הוא אוסף של קונים ומוכרים שמחזיקים בנכס או שרוצים להחזיק בו בכול נקודת זמן, לאחר פרסום הדוח הכספי נכנס מידע חדש שלא היה ידוע והשוק רוצה לתמחר אותו. 

באותם רגעים מתרחשת החלפת ידיים מהירה מאוד בה יש כמות מוגבלת של סחורה חמה שעומדת למכירה על המדף ורק מי שזריז מספיק זוכה בה.

אפשר להשוות את זה ליום בו הושק האייפון כשעוד היה להיט ברחבי העולם השתרכו תורים של אלפי אנשים לקניית המכשיר. חלקם ישנו עם אוהלים בפתח החנות בלילה לפני כדי לתפוס תור ולהיות בין הראשונים שרוכשים את המכשיר.

ככה זה בשוק המניות, רק שכאן המלאי של הסחורה החמה מוגבל והראשונים להשיג אותה הם אלה המהירים יותר שמשתמשים ברובוטים למסחר ולא הסוחרים הידניים.

היום בקומנדו אנו משתמשים ב-6 אסטרטגיות שונות Mid Big Mega(שורט ולונג לכול אחת מהן) אסטרטגיות ה- Mid סוחרות על מניות קטנות/ בינוניות שבטווח מחירים שבין 10$- 50$.

מדוע סגרתי את אסטרטגיית הMid לתלמידים חדשים?

מכיוון שאנו לא הסוחרים היחידים בעולם ומתחרים מול עוד סוחרים ברחבי העולם זה יוצר עודף ביקוש למניות אותו קשה לשוק לספק בגלל ווליום ממוצע נמוך יחסית במניות הקטנות יותר.

גדילת הקבוצה לכמה מאות סוחרים החלה לסכן את היתרון הסטטיסטי שלנו ועלולה הייתה ליצור מצב בלתי הפיך שבו חלק מהסוחרים בקבוצה לא היה מקבל ביצוע והמניה הייתה מדלגת מעליו.

אני ער לבעייתיות הזו ולכן החלטתי לא להכניס יותר תלמידים לקבוצת הסוחרים במניות הקטנות ולתת לאלה שכבר נמצאים ליהנות מהיתרון הסטטיסטי והרווח שבא בעיקבותיו. 

בשתי האסטרטגיות הנוספות-Big   ו- Mega כמות הקיבולת לסוחרים חדשים גבוהה יותר מכיוון שהמניות נחשבות גדולות ובעלות ווליום ממוצע גבוה פי כמה וכמה מהמניות הקטנות.

אך כמות הסוחרים באסטרטגיות אלה אינה בלתי מוגבלת והמכסה הולכת ומצטמצמת ככול שעוברים החודשים וסוחרים חדשים מצטרפים לסדנה. 

הערכתי היא שתוך כמה חודשים אסגור את הסדנה ללימוד ואשאר עם קבוצת הסוחרים שכבר הצטרפה, ונבנה את עצמנו כקבוצת הסוחרים המובילה בעולם.

מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון – ללחוץ כאן ולמלא את שאלון ההתאמה ומי יודע, אולי נפגש באחת הסדנאות הבאות של קומנדו וול סטריט.

שלכם, דני סונסינו – מנטור למסחר אלגוריתמי. 

אהבתם את הטיפים?

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של סוחרי הקומנדו לקבלת טיפים ישירות לנייד

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

לפרטים נוספים או הרשמה לסדנה אני פה בשבילך!​

מלא את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

WhatsApp דברו איתי