זיהוי טרנדים בשוק והפיכתם למנוע צמיחה עוצמתי בתיק

אחד ממוקדי הרווח הגדולים ביותר שלי בשנים האחרונות היה מעצם זיהוי טרנדים מיד שהם קורים והצטרפות למגמה.

מה זה טרנד?

טרנד כשמו כן הוא – אופנה המונית אליה נסחפים משקיעים רבים שיוצרת עדר של משקיעים ששועטים כולם לכיוון אחד ויוצרים בסופו של דבר בועה עצומה שמנפחת מחירי מניות לשווים דמיוניים שהקשר בינם לבין המציאות מנותק לחלוטין.

כדוגמא מהשנים האחרונות אני יכול לתת את טרנד מניות הקנאביס, טרנד מניות הביטקוין, מניות תחליפי הבשר, ומניות ביוטכנולוגיה כאלה ואחרות.

אם תסתכלו טוב, החוט המקשר בין כל האופנות האלה, הוא שהם עלו מהר והתנפצו בקול גדול.

הטרנדים טומנים בחובם סיכויים לרווחים עצומים במידה ויודעים לזהות אותם מיד בהתחלה, אבל גם סיכונים לא מעטים לסוחרים ומשקיעים חובבנים שבד"כ נשארים אחרונים כדי לכבות את האור.

אז מה השיטה שלי לזהות טרנדים מיד כשהם קורים?

מי שעוקב אחרי בשנים האחרונות נוכח לראות כי הצלחתי לזהות כמעט את כל הטרנדים החמים שהיו בוול סטריט ובשוק המניות הישראלי.

הרווחתי מאות רבות של אחוזים על מניות הביטקוין הקנאביס הזהב תחליפי הבשר והביוטכנולוגיה, כמו כן סחרתי על הטרנד החזק בשוק הישראלי- מניות הנדל"ן שעלו מאות אחוזים בשנת 2019, ומתחילת ינואר 2020 הרווחתי עשרות אחוזים על טרנד מניות היתר ועדיין שם.

זיהוי טרנדים אינו דבר פשוט אבל ברגע שזיהית את הטרנד בצורה נכונה, השכר העומד לצדך גבוה ביותר וניתן לעשות תשואות של שנים בתקופה של שבועות בודדים.

אחת הבעיות של סוחרים לזהות טרנדים זה שהם מושפעים מרעשי רקע כמו עיתונות, אינטרנט, טלוויזיה שיוצרים עודף מידע שרובו לא רלוונטי ואז מאוד קשה לברור את התמצית העיקרית בה נמצא המידע השווה כל כך הרבה כסף מהרוב שברובו הוא טפל ולא מועיל לכלום.

בעיה נוספת זה חוסר ידע בשימוש בכלי עזר שמסוגלים לעקוב ולאתר את הטרנדים בזמן אמת.

ובעיה שלישית זה נושא זיהוי העסקאות הנכונות בתוך הטרנד וניהול העסקאות בצורה אופטימלית.

לאורך השנים הצלחתי לסגל לעצמי כמה שיטות עבודה שעוזרות לי להישאר ערני, לאתר את הטרנד ולבחור את העסקאות הטובות ביותר מתוכו ובכך לנצח את השוק בפער ניכר.

אחד הטיפים שיש לי זה- לא לחסוך בהוצאות על תוכנות מעקב. בישראל למשל אני מנוי על תוכנת בורסגרף, מעבר לעובדה שהתוכנה משמשת אותי לניתוח טכני של מניות בשוק הישראלי והאמריקאי, היא מאפשרת לבנות סורקי מניות ורשימות מעקב לפי סקטורים אותם אני בוחר.

בארה"ב אני מנהל את רשימות המעקב שלי בפלטפורמת הברוקר אינטראקטיב וטריידסטיישן איתן אני עובד.

דוגמה לרשימות המעקב שלי לפי סקטורים אותם אני בניתי:

איך אני מחליט איזו רשימה לבנות?- ערנות ועבודת מחקר

במהלך היום אני מפעיל את החושים שלי, עובר על כותרות של 2-3 אתרי אינטרנט כלכליים ביום, כמו גלובס, כלכליסט, ואתרים באנגלית כמו בלומברג ומנסה לחפש כתבות שמדברות על טרנדים חמים , זכור לי שבתחילת הטרנד של הקנאביס למשל העיתונות המקוונת הייתה מפוצצת כתבות בתחום במשך חודשים רבים ומידי יום ביומו.

הטרנדים מתחילים בתקשורת המנפחת ומהללת תחום מסוים ומשפיעה על דעת הציבור.

לאחר שאני מזהה טרנד אני מיד מכין רשימת מעקב עם כל המניות של החברות העוסקות באותו התחום, את המניות אני מאתר בעזרת אתר FINVIZ שאפשר באמצעותו לאתר מניות לפי סקטורים ותתי סקטורים לדוגמה:

לדוגמה אקח את אחת ממניות הקנאביס TLRY ואבדוק ב-FINVIZ.

המניה נמצאת תחת קטגוריה ראשית -HEALTHCARE , קטגוריית משנה:  Drug Manufacturers – Other

עכשיו אלך לסורק של FINVIZ  ואנסה לאתר את כל המניות המופיעות בדיוק באותה קטגוריה וכך אגיע לכל מניות השייכות לאותו הסקטור.

בדוגמה שנתתי זיהיתי בסורק 17 מניות שייכות לאותה משפחה, אבל עדיין זה לא נגמר, אפשר לראות שמופיעות שם גם מניות כמו TEVA TARO ועוד שהן יצרניות של תרופות, ולא קנאביס.

כדי לתמצת את הרשימה רק למניות מסקטור הקנאביס אני עובר מניה מנייה ומחפש בקצרה במה היא עוסקת, ניתן להיעזר באתר

YHOO FINANCE להקליד את הסימבול של המניה בחיפוש.

לדוגמה בחיפוש של הסימבול TLRY ניתן לקרוא כי המניה עוסקת בתחום הקנאביס הרפואי:

לאחר שזיהיתי את כל מניות הסקטור אני מעביר את כולן לרשימת מעקב שאני בונה אצל הברוקר בתוכנת המסחר ומתחיל לעקוב אחרי גרף התנועה שלהן.

עכשיו הגיע שלב הביצוע:

  • החלטה על תזמון הכניסה לעסקה וביצועה- הוא הדבר הקריטי ביותר שיקבע את הסיכון והסיכוי ובסופו של דבר את התוחלת שלי כסוחר.
  • בשלב זה אני מוציא לפועל את כל הידע שצברתי במהלך השנים בניתוח טכני וניהול סיכונים כדי למצוא את נקודת הכניסה האידיאלית לעסקה וניהול שלה באופן מושלם. שזה אמנות בפני עצמה.

על כך ארחיב בבלוג נפרד.

אהבתם את הטיפים?

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של סוחרי הקומנדו לקבלת טיפים ישירות לנייד

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

לפרטים נוספים או הרשמה לסדנה אני פה בשבילך!​

מלא את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

WhatsApp דברו איתי