מהו הטיפ האולטימטיבי לסוחרים בשוק ההון?‎

שנים רבות אני עוסק במסחר לפרנסתי, במהלך שנים אלה זכיתי לפגוש מאות סוחרים שניסו את מזלם בתחום המסחר, חלקם נשארו עם תחושת החמצה. במהלך השנים עבדתי גם בבתי השקעות שונים שמנהלים כסף לאנשים פרטיים ולמדתי מהי ההתנהגות של משקיע ממוצע בשוק ההון: הוא פותח תיק השקעות בנקודת זמן אקראית כשיש לו כסף פנוי, מבלי לחשוב כלל אם התזמון של פתיחת התיק נכון מבחינת מחירי השוק, הנחת המוצא שלו היא שמנהל ההשקעות אותו בחר ישיג לו רווחים יפים (מה שבפועל לא תמיד קורה).

ברוב הפעמים סוגר הלקוח את התיק בנקודת זמן אקראית שהוא צריך את הכסף ובתחושת אכזבה והחמצה.
מה בעצם אנחנו למדים מההתנהגות של המשקיע הממוצע? התשואה שישיג המשקיע לא קשורה כלל כישרונו של מנהל התיקים,  אלא למזל, כי הוא תלוי לחלוטין בתזמון של פתיחה וסגירת התיק. 

למה אני בעצם מספר לך את זה? כי חוויות אלו במפגש ועבודה מול לקוחות גרמו לי להגיע לתובנה איך אנשים פועלים כשמדובר בכספם, אילו טעויות הם עושים ולחלופין אלו דברים ניתן ללמוד מאלה שבאמת הצליחו להרוויח לאורך זמן. 

אז מהם הטיפים החשובים ביותר שאני יכול לתת למשקיע או סוחר בשוק ההון? 
אפשר לחלק את התשובה ל-2 חלקים, ועל מנת שתוכל להפיק ממנה ערך אתה צריך לדעת מראש כמה דברים:

1. אם אתה משקיע לטווח בינוני/ ארוך (שבועות/ חודשים/ שנים) אתה נחשב למשקיע ולא סוחר.
הטיפ הכי טוב שאוכל לתת לך: בדוק היטב את עיתוי הכניסה או היציאה שלך מהשוק. לרוב הוא זה שיקבע את הרווחיות של התיק ולאו דווקא בחירת מנהל השקעות מוצלח ככל שיהיה.

2. אם אתה משקיע לטווח קצר (דקות/ שעות/ ימים) אתה נחשב לסוחר ולא למשקיע. הטיפ הכי טוב שאוכל לתת לך: דע לנהל את הסיכונים שלך באופן אחראי ויעיל. קטיעת הפסדים מהירה היא ככל הנראה העצה הטובה ביותר שאפשר לתת לסוחר בשוק ההון. 

הטיפ החשוב ביותר – ההפסד הוא הדבר היחיד שניתן לשלוט עליו לפני כניסה לעסקה והרווח אף פעם לא ידוע מראש, לכן בכל עסקה אנו חייבים לשים סטופ לוס!

במסחר היומי כשאנו נותנים לרובוט לנהל את העסקאות שלנו באופן אוטומטי, אנו מתכנתים אותו מראש לקטיעת הפסדים מהירה, ולכן תמיד הוא ישמור עלינו מפני הפסדים גדולים. מנגד הרובוט מתוכנת לצאת מפוזיציות במחיר אופטימלי על מנת שנהנה מרווחים גדולים. 

התלמידים שלי ואני בקבוצת "קומנדו וול סטריט" בחרנו להיות סוחרים ולא משקיעים. במסחר היומי לרובוט יש יתרון משמעותי על פני הסוחרים הידניים ועל כך יעידו הרווחים העקביים שלנו ממסחר. אין לנו סבלנות לחכות שנים כדי לראות תשואה שנתית עלובה, אין לנו יכולת אמיתית לתזמן את השוק בטווח הארוך. בחרנו לתת לרובוט לנהל לנו את הפוזיציות ע"פ כללים שאנו מכתיבים לו מראש. 

דני מדבר על בחירת מנטור. מתוך ראיון ל״בואו נדבר״

אהבתם את הטיפים?

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של סוחרי הקומנדו לקבלת טיפים ישירות לנייד

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

לפרטים נוספים או הרשמה לסדנה אני פה בשבילך!​

מלא את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

WhatsApp דברו איתי