האם יש דרך לסחור בשוק ההון בלי הפסדים?

ראשית עלינו להבין כי הפחד הכי גדול שלנו כסוחרים בשוק ההון- הוא הפחד מהפסדים!
במחקרים שעשה הפסיכולוג הישראלי דניאל כהנמן הסתבר כי עצמת ההרגשה לאחר הפסד כספי כפולה מאשר עצמת הרגשת השמחה מרווח. באופן כללי אנשים מעדיפים להימנע מהפסדים מאשר עשיית רווחים.


אם אחשוב כמו בן אדם נורמלי הרי התשובה לשאלה היא כמובן שלא, כאשר אנו חושבים במונחים של הפסד תמיד אנו מתייחסים למקרים פרטניים אותם חווינו בעברנו והתחושה השלילית שליוותה אותנו מעוררת בנו סלידה כול פעם שהמחשבה עולה לנו לראש,

אז למה זה קורה לנו?


לכולנו יש מנגנוני הגנה שתפקידם להזכיר לנו מה נרגיש במידה ונבצע פעולה מסוימת, לדוגמא אם תינוק רואה בפעם הראשונה תנור, הוא לא יודע שבמגע אתו טמונה סכנה שעלולה לגרום לו לכוויה וכאב. שום דבר לא ימנע ממנו את המגע עם התנור והחוויה השלילית שיעבור במידה והתנור חם. בפעם הבאה שיתקרב לתנור הוא יזהר יותר כי הניסיון אותו חווה נצרב בזיכרונו והפך למנגנון הגנה שלו.


מה שאנו למדים מהסיפור הוא שאנו מנתחים סיטואציות באופן פרטני ומעביר אותם דרך מסנן הרגש (מנגנון ההגנה שלנו).

זו בדיוק הבעיה שלנו כבני אדם שסוחרים בשוק ההון, אנו מנסים כול פעם מחדש לנתח טריידים באופן פרטני וכול פעם מחדש עושים טעויות אנוש, בגלל החיבור לאותו מנגנון הגנה שמציף אותנו בשלל רגשות שליליים ומזכיר לנו שיש סכנה להפסיד בפעילות הזו.


טעויות האנוש שאנו עושים הן רבות ומגוונות ובטח מוכרות לכולנו- החל מהזזת סטופים וכלה בלקיחת רווחים מהירה כשהמניה ממשיכה לטוס בלעדינו.

אני טוען שיש דרך לסחור בלי להפסיד והעובדה היא שבמשך כול השנים בהם אני סוחר כמקצוען- לא הפסדתי אפילו חודש אחד!
כסוחר מקצוען עם ידע ונסיון של שנים רבות כבר הפנמתי שאין שום מצב שבעולם שאוכל לנתח טריידים באופן פרטני ולא להפסיד. הרי יש התפלגות אקראית בין טריידים חיוביים לשליליים בתוך כול סדרה של טריידים.

אז איך בכול זאת אני מנטרל את תחושת ההפסד? כי אני תמיד מסתכל על התוצאות של המסחר שלי כסדרה סטטיסטית ולא כטרייד בודד! 


באסטרטגיית המומנטום שלי יש לי יתרון סטטיסטי מובהק ואני מוציא אותו לפועל בעזרת התוכנה למסחר כמה שיותר פעמים, אז האם אני יכול להפסיד? בטרייד בודד כמובן שכן אבל בסדרת טריידים ידועה מראש- אף פעם לא- כול עוד אני שומר על היתרון הסטטיסטי שלי (בדיוק כמו קזינו, בסיבובים בודדים של הרולטה הוא מפסיד מידי פעם אבל בסדרת סיבובים הוא לעולם לא יפסיד).

בגדול את הסוד הגדול של ההצלחה בשוק ההון כבר גיליתי לכם- אתם צריכים אסטרטגיה עם יתרון סטטיסטי ולהוציא אותה לפועל כמה שיותר פעמים ללא טעויות אנוש בעזרת תוכנה.


פיצוח שוק ההון קשור באופן ישיר בהצלחה סדרתית ולא פרטנית, ולכן לנו כבני אדם שמנסים להוציא לפועל כול פעם טרייד בודד- אין ממש סיכוי להצליח באופן עקבי.

אהבתם את הטיפים?

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של סוחרי הקומנדו לקבלת טיפים ישירות לנייד

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

לפרטים נוספים או הרשמה לסדנה אני פה בשבילך!​

מלא את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

WhatsApp דברו איתי