האם המטריקס הוא רק סרט?

אל תדאגו – אני לא הולך להיכנס לפילוסופיה או להתחיל בדיון הוליוודי, אבל העובדות בשטח מראות שגדלנו על מציאות שונה מזו שבשטח.

מי אחראי לכך? הממשלה? ארגוני צללים? ממש לא – אלו דווקא האנשים שאנחנו הכי אוהבים וסומכים עליהם בעיניים עצומות.

אלו ההורים שלנו, שחינכו אותנו שתמיד יש סדר מסוים ורשימת "מטלות" שאנחנו חייבים לסמן עליהן וי כדי להגיע למטרות בחיים "כדי שיצא מאיתנו משהו".

למה הם עשו את זה? כי גם להם אמרו את זה. הם כנראה לא הרגישו שהם הגיעו לאותה תחושת הארה בעצמם – אבל הם פשוט היו בטוחים שהם עשו משהו לא נכון וסמכו עלינו שאנחנו נעשה את זה.

ואני ממש לא מתכוון להאשים אותם – הם פעלו כך כי הם רצו שיהיה לנו טוב! זה הדבר הכי אבסורדי בסיפור – דורות על גבי דורות של אנשים עושים את אותו הדבר, רואים בחוש שזה לא עובד – ועדיין מנחילים את אותה "המסורת" דווקא לדור העתיד, לאלו שהם כל כך אוהבים. הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות – וכך גם הדרך לבינוניות.

גם אני גדלתי על אותן אמירות, ופעלתי פשוט לפי אקסיומות ולא לפי אינסטינקטים.

דברים הרגישו לי לפעמים מוזרים ואפילו מוגזמים, אבל הייתי בטוח שמשהו דפוק אצלי ולא בשיטה. למה? כי אתה רואה שכולם עושים את זה – ואתה לא רוצה חלילה להצטייר שונה.

אז אני נעים להכיר, אני דני סונסינו – ואני שונה. למה?

כי החלטתי למצוא בעצמי את מה שבאמת מקדם אותי, לסמן את המטרות שלי ולמדוד את הדרך שלי אליהן, מבלי להשתמש בסרגלים חלודים ועקומים שכולם מעדיפים להתעלם מהם. לפחות בסיפור של בגדי המלך החדשים, יש ילד אחד שאומר את מה שכולם יודעים – אבל גדלתי בסביבה בה לא היה ילד כזה – ואף אחד לא ידע שצריך.

כשאני מלמד את נפלאות המסחר האלגוריתמי, אני לא רק מלמד נתונים, שיטות וטכניקות יבשות ומכניות. אני קודם כל מתעסק בעיקר: אתם ומה שאתם יכולים להשיג. אחרי הכל, אם אתם תראו את המקצוע בתור משהו נחמד להעביר את הזמן – לא תצליחו, ובנוסף – אם תראו בתחום כמשהו שאתם הולכים לנהל כמו באסכולה הישנה – גם אם תשבו על זירות המסחר יומם ולילה, לא תגיעו רחוק.

אז השיעור הראשון שלי עבורכם הוא שהיסודות שלכם לא מספיקים אפילו כדי להקים קומה ראשונה – ואם אתם רוצים להקים גורד שחקים, אתם חייבים להתחיל לעבוד קודם כל על עצמכם – ובשביל זה אני כאן.

נתראה בשיעורים הבאים,
דני סונסינו

אהבתם את הטיפים?

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של סוחרי הקומנדו לקבלת טיפים ישירות לנייד

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

לפרטים נוספים או הרשמה לסדנה אני פה בשבילך!​

מלא את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

WhatsApp דברו איתי